Radír
Ez a legkevésbé feltűnő, praktikus segédeszköz. Igaz már a tanárok is tudnak róla. Csupán arra ügyelj, hogy ne a puskát tartalmazó fele legyen felfelé.
Előnye: Ceruzával írt dogánál kéznél van
Hátránya: Nagyon kevés információ fér rá, így csak a legszükségesebbeket írjuk rá fel.
Fém tolltartó
Ha fém tolltartód van: ragassz bele egy órarendet és vágj bele minél nagyobbat, rakd alá a puskát és ha jön a tanár mond azt hogy kifogyott a tollad.
Tolltartó 1
Itt is csak a képzeleted szabhat határt, hogy hogyan használod ki az adott felületet. Kis lapokra felírod a puskát, majd ráteszed a ceruzákat, vagy a tolltartó különböző kis zugaiba ragasztod, esetleg az alsó vagy oldalsó felére is írhatsz, csak a kellő pillanatban ne felejtsd el megfordítani a tolltartód. Célszerű nagy és sok rekeszes tolltartót vásárolni.
Előnye: Egy jó tolltartóban sok puska is elfér, és természetes a jelenléte az asztalon.
Hátránya: A tanárok is ismerik, így lebukásveszélyes.
Tolltartó 2
Itt is a minél nagyobb tolltartó van előnyben, hisz most takarótárgyként használjuk. Ha lehet a puskát ne közvetlenül magad elé írd, mert onnan úgyis el kell pakolnod a tolltartót. Tehát vagy közvetlenül írd a padra vagy ragaszd oda a már előre elkészített, méretében is megfelelő, vagyis a tolltartótól kisebb puskát. Ha így jársz el és véletlen elcsúszik a tolltartód, még akkor sem látszik ki. A kellő pillanatban pedig egy kicsit eltolod a tolltartód és olvasod a szöveget. Elrejteni is egyszerű a puskát, csupán elkezdesz keresni valamit a tolltartódban, s közben visszahúzod az eredeti helyére. Figyelem elterelő, ha nyitva hagyod, de nem muszáj.
Fa tolltartó
Egyszerű és biztos módszer rövid, de fontos információk számára: Ha régi típusú fa tolltartód van, elcsúsztatható fedővel jól jöhet puskázásra is. A fedő tetejére, filctollal felírhatsz néhány fontosabb képletet, nyelvtani táblázatot. Ezek túl feltűnőek ahhoz, hogy a tanár észre vegye. A tolltartó belsejében pedig egy üres helyen pici cetliket rakhatsz (az a/4-es lap 1/32 része felezett módszerrel) és ezekre lehet rotringgal írni, vagy pedig 6-os betűvel kinyomtatni (még az egybe lapra). A cetliket tetszőlegesen használhatod, csak használat után vágd zsebre összegyűrve. Egy ilyen cetlire ráfér egy tétel, persze vázlatosan, évszámokkal.
Könyv és tolltartó
Nem minden esetben alkalmazható, csak ha kint maradhat a padon egy vastag könyv is. Kicsit pepecs munka, de előnye, hogy a tanárok úgyis a vízszintes felületen keresik a puskát, így kevésbé feltűnő, pedig szem előtt van. Tehát a feladat, hogy először leméred egy könyv hosszát és vastagságát, majd egy ennél kisebb papírt vágsz, amit a könyv színével azonosra színezel. Erre írod a puskád, majd ráragasztod a könyv gerincére, vagy becsúsztatod az átlátszó borító alá. Sajnos nem túl sok anyag fér rá, de a fontos dolgokat fel tudod jegyezni. Ha kész, a tolltartót ráteszed a könyvre úgy, hogy egy picit a gerinc fölé lógjon, így te ülő helyzetből jól látod, viszont a tanár hiába sétál vagy áll meg melletted, a tolltartó takarása miatt nem látja a puskát. Ebben az esetben ez a lényeg, a takarás.